Typ akce
Místo konání


Datum od: do:  

02
červen

Symfonický festivalový koncert

02.06.2022 · 19:00
Festivalové koncerty · Teplice Dům kultury

Program:

Rudolf Friml: Rose Marie, předehra k operetě
Georges Gershwin: Američan v Paříži

Artie Shaw: Clarinet Concerto
Georges Gershwin: 3 Preludes (transkripce)
Georges Gershwin: Lady be good
Carl Fischer: Chicago
Edgar Sampson: Stompin’ at the Savoy
Cliff Burwell: Sweet Lorraine
Ben Bernie: Sweet Georgia Brown
Louis Prima: Sing sing sing

 

Účinkují:

Pierre Genisson - klarinet
Bruno Fontaine - klavír
Severočeská filharmonie Teplice
dirigent: Charles Olivieri-Munroe

 

Odkaz na web

03
červen

Markéta Cukrová a Ivo Kahánek

03.06.2022 · 18:00
Festivalové koncerty · Děčín

Program:
Antonín Dvořák: V národním tónu, op. 73

Fryderyk Chopin: Scherzo cis moll, op. 39

Maurice Ravel: Chants populaires

Bohuslav Martinů: 3 české tance, H. 154

Benjamin Britten: Charm of Lullabies, op. 41

Claude Debussy: L'isle joyeuse, L. 106

Bohuslav Martinů: Nový Špalíček

 

Účinkují:

Markéta Cukrová - mezzosoprán
Ivo Kahánek - klavír

 

Odkaz na web

05
červen

Collegium Symfonického orchestru Českého rozhlasu

05.06.2022 · 16:00
Festivalové koncerty · Osek

Program:

Marc-Antoine Charpentier: Te Deum, předehra
Georg Friedrich Händel: Ombra mai fu, árie z opery Xerxes
Johann Sebastian Bach: Koncert pro dvoje housle d moll

Johann Sebastian Bach: Air ze Suity D dur
Wolfgang Amadeus Mozart: Lacrimosa
Johann Pachelbel: Canon
Franz Schubert: Ave Maria
Antonio Vivaldi: Koncert pro dvoje housle a moll

 

Účinkují:

Collegium Symfonického orchestru Českého rozhlasu
sólisté:
Stanislava Jirků - zpěv
Vlastimil Kobrle - housle
Pavel Sochůrek - housle

 

Odkaz na web

06
červen

Olga Šroubková a Miroslav Sekera

06.06.2022 · 19:00
Festivalové koncerty · Teplice Zahradní dům

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart: Sonáta pro housle a klavír B dur, KV 378

Ferenc Liszt: Rigoletto

Petr Iljič Čajkovskij: Valse Scherzo, op. 34

Pablo de Sarasate: Cikánské melodie, op. 20

Sergej Prokofjev: Sonáta pro housle a klavír D dur, op. 94A

 

Účinkují:

Olga Šroubková - housle
Miroslav Sekera - klavír

 

Odkaz na web

07
červen

Five Brass

07.06.2022 · 19:00
Festivalové koncerty · Most

Program:
Charles-Marie Widor: Salvum fac populum tuum, op. 84
Johann Sebastian Bach: Sinfonie z Kantáty "Wir danken dir, Gott, wir danken dir", BWV 29
John Stanley: Trumpet Tune
Henry Purcell: Suita Abdelazer
Johann Sebastian Bach: Passacaglia c moll, BWV 582
Johannes Brahms: Variace na Haydnovo téma, op. 56 (arr. Pete Strohm)
Giovanni Gabrielli: Sonata XIII. (arr. Jerry Lanning)
Louis Vierne: Carillon de Westminster
Gaston Gilbert Litaize: Cortege pour Orgue et Cuivres
Hans-André Stamm: Intrada festiva pro žesťové kvinteto, varhany a pikolu

 

Účinkují:

Five Brass
Karel Vencour - trubka
Karel Kála - trubka
Pavel Staněk - lesní roh
Michal Černý - pozoun
Milan Podolský - tuba
Přemysl Kšica - varhany

 

Odkaz na web

09
červen

Broadway New York meets Broadway Prague

09.06.2022 · 19:00
Festivalové koncerty · Teplice Dům kultury

Program:

Rocks Overture

Luther Vandross: Everybody Rejoice (The Wiz)

Charlie Small: Home (The Wiz)
Harold Arlen: Over the Rainbow (The Wizard of Oz)
Alan Jay Lerner: I Could Have Danced All Night 
(My Fair Lady)
Frank Wildhorn: This is the Moment 
(Jekyll and Hyde)
Jonathan Larson: Seasons of Love 
(Rent)

John Kander, Fred Ebb: Overture, All That Jazz (Chicago)
Lucy Simon: In Lily’s Eyes 
(Secret Garden)

Andrew Lloyd Webber: All I Ask of You (Phantom of the Opera)
John Fogerty: Proud Mary 
(Tina: The Tina Turner Musical)

John Kander, Fred Ebb: Willkommen (Cabaret)
C. M. Schönberg: I Dreamed A Dream 
(Les Miserables)
C. M. Schönberg: Bring Him Home 
(Les Miserables)

B. Andersson, B. Ulvaeus: Mamma Mia Medley (Mamma Mia)

Karel Svoboda: Nespravedlivý Bůh (Dracula)

Henry Krieger: And I Am Telling You (Dreamgirls)

Andrew Lloyd Webber: Think of Me (Phantom of the Opera)
Andrew Lloyd Webber: Phantom of the Opera 
(Phantom of the Opera)
Andrew Lloyd Webber: Music of the Night 
(Phantom of the Opera)

 

Účinkují:

Capathia Jenkins
Michaela Štiková Gemrotová
Hugh Panaro
Marian Vojtko
Severočeská filharmonie Teplice
dirigent: Martin Kumžák

 

Odkaz na web

10
červen

Dechové kvinteto 4+1

10.06.2022 · 19:30
Festivalové koncerty · Litoměřice

Program:

Gioacchino Rossini: Vilém Tell, předehra z opery

Antonín Rejcha: Dechový kvintet Es dur, op. 88 č. 2

Ferenc Farkas: Staré maďarské tance 17. století

 

Účinkují:

Dechové kvinteto 4+1
Petra Benešová - flétna
Martin Beneš - hoboj
Petr Kubík - klarinet
Pavel Staněk - lesní roh
Radovan Skalický - fagot

 

Odkaz na web

11
červen

Galakoncert „Odložená padesátka“

11.06.2022 · 17:00
Festivalové koncerty · Teplice Dům kultury

Program:

Bedřich Smetana

Georges Bizet

Jaroslav Ježek
jazzové, populární a muzikálové melodie,
hudba k filmům

a další

 

Účinkují:

Symfonický orchestr Konzervatoře v Teplicích
Smíšený sbor Konzervatoře v Teplicích
dirigenti: Jiří Knotte a Roman Pallas
Big band Konzervatoře v Teplicích
umělecký vedoucí: Lukáš Čajka
sólisté:
Felix Slováček jr.,
Milan Al-Ashhab, Hanuš Axmann, Ludmila Peterková,
Jana Černohouzová, Edita Adlerová, Jana Červinková,

Pavel Švingr, Barbora de Nunes-Cambraia, Vít Šantora

 

Odkaz na web

13
červen

Koncert laureátů soutěže komorních souborů Camerata Teplice 2022

13.06.2022 · 19:00
Festivalové koncerty · Teplice Zahradní dům

Program:

Marek Cimbál: Albánský dodávkář

Felix Mendelssohn-Bartholdy: Piano Trio No. 1 in d minor, op. 49

Pierre Max Dubois: Quatuor

Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento č. 3

Erwin Schulhoff: Divertissement

Felix Mendelssohn-Bartholdy: Smyčcový kvartet f moll, op. 80

Antonín Dvořák: Klavírní trio č. 4 e moll

Mark Ford: Afta Stuba!

 

Účinkují:

Nota Duch, Pražská konzervatoř

Trio Classic, Pražská konzervatoř

Saxofonové kvarteto, Pražská konzervatoř

Trio Aerato, Pražská konzervatoř

Zdvihalovo kvarteto, Konzervatoř Pardubice

Trio con brio, Konzervatoř Pardubice

No Metronome Percussion, Konzervatoř Teplice

 

Odkaz na web

16
červen

Symfonický festivalový koncert

16.06.2022 · 19:00
Festivalové koncerty · Teplice Dům kultury

Program:

Josef Matyáš Wolfram: Bergmörchen

koncertní provedení opery

 

Účinkují:

Miroslava Časarová – soprán
Bronislava Smržová – mezzosoprán
Jakub Turek – tenor
Ondřej Benek – tenor
Daniel Kfelíř – baryton
Ondřej Potůček – baryton
Collegium hortense
sbormistr: Matouš Pavlis
Severočeská filharmonie Teplice
dirigent: Jan Zástěra

 

Odkaz na web

17
červen

Smetanovo trio

17.06.2022 · 19:00
Festivalové koncerty · Klášterec nad Ohří

Program:
Ludwig van Beethoven: Trio c moll, op. 1 č. 3

Dmitrij Šostakovič: Trio č. 1, op. 8

Antonín Dvořák: Trio f moll, op. 65

 

Účinkují:

Smetanovo trio
Jitka Čechová - klavír
Jan Talich - housle
Jan Páleníček - violoncello

 

Odkaz na web

17
červen

Marienberg

17.06.2022 · 19:00
Koncertní zájezdy · Marienberg

Program:

Josef Matyáš Wolfram: Bergmörchen

koncertní provedení opery

 

Účinkují:

Miroslava Časarová – soprán
Bronislava Smržová – mezzosoprán
Jakub Turek – tenor
Ondřej Benek – tenor
Daniel Kfelíř – baryton
Ondřej Potůček – baryton
Collegium hortense
sbormistr: Matouš Pavlis
Severočeská filharmonie Teplice
dirigent: Jan Zástěra

18
červen

Kutná Hora

18.06.2022 · 20:00
Koncertní zájezdy · Kutná Hora

Program:

Giuseppe Verdi: předehra z opery Nabucco
Giuseppe Verdi: Va pensiero, sbor z opery Nabucco
Giuseppe Verdi: Triumfální pochod z opery Aida
Carl Orff: Carmina burana

 

Účinkují

Jana Sibera – soprán
Martin Šrejma – tenor
Roman Hoza – baryton

Pražský rozhlasový sbor

Severočeská filharmonie Teplice

dirigent:
Jiří Štrunc

19
červen

North Czech capella

19.06.2022 · 16:00
Festivalové koncerty · Osek

Program:
Luigi Boccherini: La musica notturna di Madrid / Noční hudba Madridu, op. 30/6, G.324

Antonio Vivaldi: Koncert pro zobcovou flétnu g moll "La notte"

Romuald Twardowski: Mariánský triptych

Leoš Janáček: Suita pro smyčcový orchestr, JW VI/2

 

Účinkují:

North Czech Capella
David Danel - koncertní mistr
Milan Galyáš, Eduardo García - 1. housle
Tomáš Olšer, David Pospíšil - 2. housle
Aneta Novotná, Blanka Karnetová - violy
Hynek Schütz, Jana Vintrová - violoncella
Matthew Weber - kontrabas
Štěpánka Skalická - cembalo
Marie Vencourová - zobcová flétna

 

Odkaz na web

20
červen

Manoah String Quartet

20.06.2022 · 19:00
Festivalové koncerty · Teplice Zahradní dům

Program:
Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet č. 12 F dur, op. 96 "Americký"

Johannes Brahms: Klavírní kvintet f moll, op. 34

 

Účinkují:

Manoah String Quartet
Jin-Sun Jang - housle
Hanna Choi - housle
Seyoung Kim - viola
Dong Naamgung - violoncello
Johannes Jess-Kropfitsch - klavír

 

Odkaz na web

22
červen

Jiří Bárta a Terezie Fialová

22.06.2022 · 19:00
Festivalové koncerty · Velké Březno

Program:
Ludwig van Beethoven: Sonáta č. 4 C dur, op. 102/1

Ludwig van Beethoven: Sonáta č. 3 A dur, op. 69

César Franck: Sonáta A dur

 

Účinkují:

Jiří Bárta - violoncello
Terezie Fialová - klavír

 

Odkaz na web

23
červen

Závěrečný festivalový koncert

23.06.2022 · 19:00
Festivalové koncerty · Teplice Dům kultury

Program:

Ludwig van Beethoven: Leonora I, op. 138

Ludwig van Beethoven: Leonora II, op. 72a

Ludwig van Beethoven: Leonora III, op. 72b

Ludwig van Beethoven: Trojkoncert pro housle, violoncello, klavír a orchestr C dur, op. 56

 

Účinkují:

Milan Al Ashhab - housle
Ivan Vokáč - violoncello
Lukáš Klánský - klavír
Severočeská filharmonie Teplice
dirigent: Petr Vronský

 

Odkaz na web

26
červen

Hukvaldy

26.06.2022 · 18:00
Koncertní zájezdy · Hukvaldy

Program:

Jožka Matěj: Tři tance z podhůří
Ilja Hurník: Ondráš, suita z baletu
Leoš Janáček: Pilky z Lašských tanců
Antonín Dvořák: Polonéza z 2. jednání opery Rusalka
Antonín Dvořák: Měsíčku na nebi vysokém, árie z opery Rusalka
Bedřich Smetana: Polka z opery Prodaná nevěsta
Bedřich Smetana: Ten lásky sen, árie Mařenky z opery Prodaná nevěsta
Bedřich Smetana: Furiant z opery Prodaná nevěsta
Bedřich Smetana: Ukolébavka, árie Vendulky z opery Hubička
Bedřich Smetana: Skočná z opery Prodaná nevěsta

 

Účinkují

Veronika Rovná – soprán

Severočeská filharmonie Teplice

dirigent:
Petr Vronský