Symfonický cyklus A koncert 1

7. 10. 2021 Koncertní sál Domu kultury Teplice

 

Program:

Bohuslav Martinů: Předehra, H 345
Lukáš Hurník: Trigon, koncert pro housle
Antonín Dvořák: Píseň bohatýrská, op. 111
Leoš Janáček: Sinfonietta

 

Účinkují:
Roman Patočka - housle
Hudba Hradní stráže a Policie České republiky
Severočeská filharmonie Teplice

dirigent:
Petr Vronský

Symfonický cyklus A koncert 2

4. 11. 2021 Koncertní sál Domu kultury Teplice

 

Program:

Mubarak Najem: Kam Sana, Annaw Ala Albaal, Adatina Methayel, Jurooh Part, Kam Sana, Fi Al Ali, Ya Zaina

Nikolaj Rimskij-Korsakov: Šeherezáda

 

Účinkují:

Isa Al Najem - oud

Severočeská filharmonie Teplice

dirigent:

Charles Olivieri-Munroe

Symfonický cyklus A koncert 3

9. 12. 2021 Koncertní sál Domu kultury Teplice

 

Program:

Zdeněk Fibich, Jaroslav Vrchlický: Námluvy Pelopovy, op. 31, 1. díl trilogie Hippodamie

 

Účinkují:
Jaromír Meduna - Oinomaos, král v Pisách
Karolína Herzinová - Hippodamie, jeho dcera
Filip Sychra - Myrtilos, jeho vozataj
Zbigniew Kalina - Pelops, syn Tantala, krále v Argu
Jaroslav Slánský - Jolos, jeho průvodce a sluha
Vít Herzina - hlasatel, strážce hradeb
Jakub Dostál - 1. náčelník sboru pisanských starců, 1. soudce
Jan Beneš - 2. náčelník sboru pisanských starců, 2. soudce
Pražský smíšený sbor - hlasy lidu, sbor pisanských starců
dramaturgie, kritická úprava libreta a režie: Věra Šustíková
Severočeská filharmonie Teplice

dirigent:
Jiří Petrdlík

Symfonický cyklus A koncert 4

27. 1. 2022 Koncertní sál Domu kultury Teplice

 

Program:

Anže Rozman: Revolutionary Etude vs. Fantasie Impromptu
Sergej Rachmaninov: Koncert pro klavír č. 1 fis moll, op. 1
Sergej Prokofjev: Symfonie č. 7 cis moll, op. 131

 

Účinkují:
János Balázs - klavír
Severočeská filharmonie Teplice

dirigent:
Charles Olivieri-Munroe

Symfonický cyklus A koncert 5

24. 2. 2022 Koncertní sál Domu kultury Teplice

 

Program:

Erich Wolfgang Korngold: Sněhulák, svita z baletu

Béla Bartók: Koncert pro klavír č. 3 E dur, Sz. 119

Zoltán Kodaly: Háry János, svita

 

Účinkují:
Sheng Cai - klavír
Severočeská filharmonie Teplice

dirigent:
Charles Olivieri-Munroe

Symfonický cyklus A koncert 6

17. 3. 2022 Koncertní sál Domu kultury Teplice

 

Program:

Adolphe Charles Adam: Kdybych byl králem, předehra z opery

Jean Sibelius: Koncert pro housle d moll, op. 47

Johannes Brahms: Symfonie č. 4 e moll, op. 98

 

Účinkují:
Milan Al Ashhab - housle
Severočeská filharmonie Teplice

dirigent:
Charles Olivieri-Munroe

Symfonický cyklus A koncert 7

28. 4. 2022 Koncertní sál Domu kultury Teplice

 

Program:

Ján Cikker: Variace na slovenskou lidovou píseň

Miklós Rósza: Koncert pro violu, op. 37

Franz Liszt: Les Préludes, S. 97

Franz Liszt: Uherská rapsodie č. 2 cis moll, S. 244/2

 

Účinkují:
Kristina Fialová - viola
Severočeská filharmonie Teplice

dirigent:
Petr Vronský