Typ akce
Místo konání


Datum od: do:  

Jiří Petrdlík
09
prosinec

Symfonický cyklus A koncert 3

09.12.2021 · 19:00
Symfonický cyklus A · Teplice Dům kultury

Program:

Zdeněk Fibich, Jaroslav Vrchlický: Námluvy Pelopovy, op. 31, 1. díl trilogie Hippodamie

Účinkují:
Jaromír Meduna - Oinomaos, král v Pisách
Karolína Herzinová - Hippodamie, jeho dcera
Filip Sychra - Myrtilos, jeho vozataj
Zbigniew Kalina - Pelops, syn Tantala, krále v Argu
Jaroslav Slánský - Jolos, jeho průvodce a sluha
Vít Herzina - hlasatel, strážce hradeb
Jakub Dostál - 1. náčelník sboru pisanských starců, 1. soudce
Jan Beneš - 2. náčelník sboru pisanských starců, 2. soudce
Pražský smíšený sbor - hlasy lidu, sbor pisanských starců
dramaturgie, kritická úprava libreta a režie: Věra Šustíková
Severočeská filharmonie Teplice

15
prosinec

Komorní cyklus K koncert 3

15.12.2021 · 19:00
Komorní cyklus K · Teplice Zahradní dům

15. 12. 2021 Zahradní dům Teplice

 

Program:

Adam Skoumal: Sarabanda a Gigue 

Jindřich Feld: Sonatina pro dvoje housle  

Josef Suk: Melodie                        

Eugène Ysaÿe: Sonáta pro dvoje housle a moll

 

Účinkují:

Houslové duo

Eva Zrostlíková - housle

Jan Zrostlík - housle

16
prosinec

ZUŠ OPEN

16.12.2021 · 19:00
Mimořádné koncerty · Teplice Dům kultury

Program:

Jean Sibelius: Finlandia, symfonická báseň op. 26 č. 7      
Fryderyk Chopin: Fantasie na polská témata A dur, op. 13 pro klavír a orchestr
Franz Schubert: Symfonie č. 7 h moll „Nedokončená“  1. věta Allegro moderato
Antonín Dvořák: Slovanský tanec č. 8 g moll, op. 46  
Howard Shore: Pán prstenů, Společenstvo prstenu, suita z filmové hudby, arr. John Whitney

 

Účinkují

Bartosz Frydel - klavír

Severočeská filharmonie Teplice

dirigent:
Pavel Trojan

2021-2022 C1
23
prosinec

Prémiový cyklus C koncert 1

23.12.2021 · 19:00
Prémiový cyklus C · Teplice Dům kultury

Program:

Arcangelo Corelli: Cocerto grosso g moll, op. 6, č. 8 „Vánoční“

Georg PhilippTelemann: Koncert pro příčnou a zobcovou flétnu e moll

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční

Účinkují:

Anna Nešverová a Mirka Ladová - flétny

Lucie Silkenová - soprán

Sylva Čmugrová - mezzosoprán

Daniel Matoušek - tenor

Pavel Švingr - bas

Pěvecké sbory Ústeckého kraje

Severočeská filharmonie Teplice

dirigent:

Jaromír Javůrek