Charles Olivieri−Munroe (* 1969). Narodil se na Maltě, ale vyrůstal v Torontu, kde studoval klavír u Borise Berlina na Královské hudební konzervatoři a na Univerzitě v Torontu. Po absolutoriu v roce 1992 získal tři Ontario stipendia za účelem studia u Otakara Trhlíka na JAMU v Brně a u Jiřího Bělohlávka. Zároveň byl studentem Ilji Musina a Yuriho Temirkanova na L‘Accademia Musicale Chigiana v Sieně. V roce 1997 obdržel grant pro rozvoj kariéry od kanadského ministerstva kultury. Byl hlavním dirigentem Crested Butte festivalu v Colorado a uměleckým ředitelem Interregionales Symphonieorchester v Německu. Byl též šéfdirigentem Symfonického orchestru Slovenského rozhlasu v Bratislavě (2001-2004), stálým hostujícím dirigentem Filharmonie Brno (1995-1997), Karlovarského symfonického orchestru (1993-1995) a hostujícím dirigentem Komorní opery v Brně (1992-1994). Jeho mezinárodní kariéra začala poté, co vyhrál několik mezinárodních dirigentských soutěží. Vrcholem bylo vítězství v dirigentské soutěži v rámci hudebního festivalu Pražské jaro v roce 2000, kde dále obdržel Cenu Supraphonu, Cenu Hlavního města Prahy a Cenu Českého rozhlasu. V letech 1997-2013 byl šéfdirigentem Severočeské filharmonie Teplice a do současnosti zde zastává funkci čestného šéfdirigenta. Jeho nahrávky pro společnosti SONY, RCA Red Seal, NAXOS, SMS Classical a Naive Records zazněly v pořadech rozhlasových stanic po celém světě. Ve stále větším měřítku je mezinárodním tiskem uznáván pro inovativní programovou dramaturgii a interpretaci slovanského repertoáru. Jeho kariéra jej přivedla na pět kontinentů, kde spolupracuje s nejvýznamnějšími orchestry, jakými jsou například Moskevská filharmonie, Izraelská filharmonie, Česká filharmonie, Symfonický orchestr Montreal, Německý symfonický orchestr Berlín, Petrohradská fillharmonie, Národní symfonický orchestr Dánského rozhlasu, Budapešťský symfonický orchestr, Litevská filharmonie, Varšavská filharmonie, Královská filharmonie Brusel, Quebec Symphony, Symfonický orchestr Toronto nebo orchestry v New Yorku, Amsterdamu, Frankfurtu, Athénách, Istanbulu, Lisabonu, Tokiu, Soulu a v Mexiku City. Taktéž dirigoval operní představení, například v Komické opeře Berlín, Il Teatro Fenice v Benátkách, Amsterdamu, kde prezentoval Nizozemský Národní balet v představení Tělo a Hlas. V Komorní opeře v Brně provedl Händelovo Acis a Galatea a Diogena českého skladatele Ilji Hurníka. V Miláně debutoval s Mozartovou operou Don Giovanni a v roce 2010 zde, v rámci festivalu Lago di Como, dirigoval Verdiho operu Aida. V Národním divadle v Praze debutoval s Dvořákovým Stabat Mater a sezónu 2009-2010 pražské Státní opery zahájil dvěma galakoncerty se skladbami Bohuslava Martinů. Ve stejné sezóně byl i uměleckým vedoucím ve varšavské produkci Stravinského opery Život prostopášníka. V současné době je uznávanou dirigentskou osobností pro stěžejní hudební instituce v Praze včetně České filharmonie, Mezinárodního festivalu Pražské jaro a AMU, kde vyučuje dirigování. Objevil a premiéroval hudbu významných českých skladatelů, například Nokturno Bohuslava Martinů, Sinfoniettu Karla Ančerla, orchestrální verzi Smetanova kvarteta Z mého života a originální verzi Janáčkovy opery Jenufa. V listopadu 2012 debutoval v Arena di Verona Opera House. V březnu 2013 poprvé dirigoval na australském kontinentě, vedl Sydney Symphony Orchestra v Sydney Opera House. Charles Olivieri-Munroe byl od sezóny 2015-2016 jmenován uměleckým ředitelem a šéfdirigentem Krakovské filharmonie v Polsku. Současně byl také od roku 2011 šéfdirigentem Philharmonie Südwestfalen v Německu a v Severočeské filharmonii Teplice zůstává čestným šéfdirigentem.