Mgr. Roman Dietz (* 1964) pochází z Nového Boru, je absolventem Konzervatoře v Teplicích obor housle a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Ústí nad Labem obor Hudební management a obor Učitelství hudební výchovy pro střední školy. V roce 1983 založil Českolipský komorní orchestr, se kterým absolvoval mnoho koncertů doma i v zahraničí a zároveň působil mnoho let v Českolipském komorním sboru. Profesionální uměleckou dráhu zahájil v Karlovarském symfonickém orchestru a od roku 1988 působil v Severočeské filharmonii Teplice na místě zástupce koncertního mistra. V roce 1989 spoluzaložil soubor Archi con flauto, složené z koncertních mistrů a vedoucích skupin teplické filharmonie a působil v různých komorních souborech, se kterými absolvoval více jak 3 000 koncertních vystoupení po celé Evropě. V roce 1997 založil koncertní agenturu a zahájil pořádání pravidelných koncertních sezón na zámku v Trmicích. V roce 2000 byl jmenován ředitelem Severočeské filharmonie Teplice, kde působí dodnes. Od roku 2005 je prezidentem Asociace symfonických orchestrů a pěveckých sborů ČR, dále je prezidentem České hudební rady, členem prezidia Asociace hudebních festivalů ČR a Unie zaměstnavatelských svazů ČR. Kromě uvedených funkcí se nadále věnuje aktivnímu hraní v různých komorních souborech, publikační činnosti, pořádá pravidelný cyklus výchovných koncertů pro základní školy, vyučuje Hudební management na Konzervatoři v Teplicích a předmět Management a marketing kulturních institucí na Pedagogické fakultě Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.