Charles Olivieri−Munroe (* 1969). Narodil se na Maltě, ale vyrůstal v Torontu, kde studoval klavír u Borise Berlina na Královské hudební konzervatoři a na Univerzitě v Torontu. Po absolutoriu v roce 1992 získal tři Ontario stipendia za účelem studia u Otakara Trhlíka na JAMU v Brně a u Jiřího Bělohlávka. Zároveň byl studentem Ilji Musina a Yuriho Temirkanova na L‘Accademia Musicale Chigiana v Sieně. V roce 1997 obdržel grant pro rozvoj kariéry od kanadského ministerstva kultury. Byl hlavním dirigentem Crested Butte festivalu v Colorado a uměleckým ředitelem Interregionales Symphonieorchester v Německu. Byl též šéfdirigentem Symfonického orchestru Slovenského rozhlasu v Bratislavě (2001-2004), stálým hostujícím dirigentem Filharmonie Brno (1995-1997), Karlovarského symfonického orchestru (1993-1995) a hostujícím dirigentem Komorní opery v Brně (1992-1994). Jeho mezinárodní kariéra začala poté, co vyhrál několik mezinárodních dirigentských soutěží. Vrcholem bylo vítězství v dirigentské soutěži v rámci hudebního festivalu Pražské jaro v roce 2000, kde dále obdržel Cenu Supraphonu, Cenu Hlavního města Prahy a Cenu Českého rozhlasu. V letech 1997-2013 byl šéfdirigentem Severočeské filharmonie Teplice a do současnosti zde zastává funkci čestného šéfdirigenta. Jeho nahrávky pro společnosti SONY, RCA Red Seal, NAXOS, SMS Classical a Naive Records zazněly v pořadech rozhlasových stanic po celém světě. Jeho kariéra jej přivedla na pět kontinentů, kde spolupracuje s nejvýznamnějšími orchestry, jakými jsou například Moskevská filharmonie, Izraelská filharmonie, Česká filharmonie, Symfonický orchestr Montreal, Německý symfonický orchestr Berlín, Petrohradská fillharmonie, Národní symfonický orchestr Dánského rozhlasu, Budapešťský symfonický orchestr, Litevská filharmonie, Varšavská filharmonie, Královská filharmonie Brusel, Quebec Symphony, Symfonický orchestr Toronto nebo orchestry v New Yorku, Amsterdamu, Frankfurtu, Athénách, Istanbulu, Lisabonu, Tokiu, Soulu a v Mexiku City. Taktéž dirigoval operní představení, například v Komické opeře Berlín, Il Teatro Fenice v Benátkách, v Miláně, Amsterdamu, Národním divadle a Státní opeře v Praze nebo v Komorní opeře v Brně. V březnu 2013 poprvé dirigoval na australském kontinentě, vedl Sydney Symphony Orchestra v Sydney Opera House. Od sezóny 2015-2016 je jmenován uměleckým ředitelem a šéfdirigentem Krakovské filharmonie v Polsku a současně byl také od roku 2011 šéfdirigentem Philharmonie Südwestfalen v Německu.